خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
نمونه طرح درس قرآن پايه ي سوم ابتدايي naskas
نوشته شده در تاريخ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ توسط admin | نظرات (0)


-         كلمات و عبارات داراي تنوين را خوب و روان بخوانند.(مهارتي)
-         آيات درس را با نگاه كردن به كتاب انفرادي به صورت بخش بخش بخوانند.(مهارتي)
-         به خواندن آيات در كلاس و خانه علاقه نشان دهند و آيات درس را در خانه براي والدين خود بخوانند.(نگرشي)
-         بتوانند به صورت دسته جمعي آيات درس را هماهنگ با هم بخوانند.(مهارتي)
-          
 
4- وسايل و تجهيزات:
كتاب درسي – لوحه ي درس قبل
 
 
5- روش تدريس:
تلفيقي
6- چيدمان كلاس:
گروه هاي 2 نفره
 
 
7-ارزشيابي آغازين:
ابتدا لوحه ي درس قبل را روي تابلو مي چسبانيم و از دانش آموزان مي خواهيم به صورت
دسته جمعي آن را بخوانند. سپس چندتا از دانش آموزان را تصادفي انتخاب مي كنيم و از آن ها مي خواهيم انفرادي لغات و آيات درس قبل را بخش بخش بخوانند.  
8- ايجاد انگيزه :
به بچه ها مي گوييم به آيات درس به دقت گوش دهند و آن ها را ياد بگيرند زيرا در پايان كلاس از آن ها مي خواهيم آيات درس را بخوانند هر كسي كه صحيح و  روان تر و  از همه بخواند فردا در مراسم آغازين صبح آيات را روي صف براي بچه ها خواهد خواند.
 
 
9-ارائه درس :
با خنده و انرژي و نشاط وارد كلاس مي شويم . با نام و ياد خدا شروع به صحبت مي كنيم و بعد از سلام و احوال پرسي حضور و غياب مي كنيم . ايجاد انگيزه مي كنيم يعني به بچه ها مي گوييم هر كسي در پايان درس  روان تر و درستر از بقيه بخواند در مراسم صبحگاهي روز بعد آيات را روي صف خواهد خواند.  درس جلسه ي قبل را مرور كرده و از چند تا از بچه ها مي خواهيم آيه ها و لغات درس قبل را بخوانند. چون آيات اين درس جديد براي تمرين بيشتر است ومرتبط با موضوع درس قبل مي باشد  ابتدا از چند تا از دانش آموزاني كه مي دانيم روان تر مي خوانند مي خواهيم تك تك آيات را بخوانند و بقيه بچه ها خط ببرند سپس از دانش آموزان ضعيف تر مي خواهيم (بدون اينكه خودشان بفهمند و با توجه به شناختي كه روي آن ها داريم) آيات را بخوانند. اگر دانش آموزي  آيه يا لغتي را غلط خواند به طور مستقيم اشكال او را نمي گوييم بلكه از يك نفر ديگر مي خواهيم آن آيه را بخواند تا او با دقت در آن خودش متوجه اشتباهش بشود.  بعد از اينكه فهميديم اكثر بچه ها آيات را ياد گرفته اند يك بار از آنها مي خواهيم به طور دسته جمعي و شمرده شمرده آيات را بخوانند.
 
 
10- ارزشيابي تكويني:
همان طور كه  بچه ها  آيا ت را بخش بخش مي خوانند و بقيه خط مي برند عملكرد آن ها را ارزيابي مي كنيم. در حين اين ارزيابي دانش آموزي را كه قرار بود براي مراسم صبحگاهي فردا انتخاب شود انتخاب مي كنيم.
 
 
11- جمع بندي و خلاصه ي درس:
از يكي از قوي ترين بچه ها مي خواهيم  آيات را يك بار ديگر روان بخواند و بقيه خوب گوش كنند و خط ببرند و اگر در لغت و يا آيه اي اشكال داشتند آن را دوباره تكرار مي كنيم . اگر آيه يا لغتي خيلي براي بچه ها مشكل بود آن را روي تابلو مي نويسيم و نشان مي دهيم تا خودشان تكرار كنند و ياد بگيرند.
 
 
12- تكاليف :
به بچه ها مي گوييم آيات درس جديد را براي خانواده ها يشا ن بخوانند و هر كدام از بچه ها يك آيه از قران را به طور دلخواه  بنويسد و تنوين هاي آن را مشخص كند و به كلاس بياورد و براي بچه ها بخواند. از بچه ها مي خواهيم اگر توانستند آيات درس بعدي را نيز در خانه مرور كنند تا با آمادگي بيشتري به كلاس بيا يند.

منبع: shams47

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تمام حقوق اين وبلاگ متعلق به naskas مي باشد
طراحي قالب : بلاگ اسکين | تبديل قالب تک بلاگ