خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
بازي كودكان در طبيعت به سلامت آنها كمك مي كند naskas
نوشته شده در تاريخ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ توسط admin | نظرات (0)

هوشمندانه تر شاداب تر محتاط تر هستند و اضطراب و تنش كمتري را نسبت بچه هاي كه بيشتر وقت آنها در خانه و محيط بسته مي گذرد تجربه مي‌كنند بخشي از تاثيرات مهمي كه محيط سبز طبيعت در سلامت روان بچه ها مي گذارد به شرح زير است : 
 افزايش اعتماد به نفس 
بازي در محيط طبيعت اعتماد به نفس در كودك ايجاد مي كند شيوه اي كه بچه ها در طبيعت بازي مي كنند ساختار ساده تري از انواع بازي ها در خانه را دارد راه هاي بي حد و حصري براي ارتباط با محيط بيرون و فضاي سبز وجود دارد پارك محله يا حياط خانه مكان مناسبي است كه كودك با طبيعت ارتباط برقرار كند اين كه كودك مي تواند آزادانه در طبيعت رفتار كنند به او قدرت كنترل عملكردش را مي دهد اين قدرت موجب افزايش اعتماد به نفس در كودك مي‌شود. 
بازي كودكان در طبيعت
 تقويت خلاقيت و تخيل
 بازي در طبيعت به كودك اجازه مي دهد تا ارتباط معناداري با محيط اطراف برقرار سازد كودكان مي توانند در طبيعت آزادانه فكر كرده و خودشان فعاليت‌هايي را برنامه ريزي كنند و به طبيعت با شيوه هاي خلاقانه نزديك شوند . 
بازي كودكان در طبيعت به سلامت آنها كمك مي كند
آموزش مسئوليت پذيري 
موجودات زنده درختان حشرات حيوانات اگر با آنها بدرفتاري شود يا مورد بي توجه قرار گيرند خواهند مرد. دادن مسئوليت به بچه ها براي مراقبت از حيوانات خانگي و گياهان به آنها خواهد آموخت اگر آنها فراموش كنند گياه بدهند شاخه گلي را به شكنند يا پروانه اي را در دستانشان محكم فشار دهند چه اتفاقي خواهد افتاد.
فوايد بازي كودكان در طبيعت
 ايجاد تحريك هاي حسي متفاوت
 طبيعت تحريك كنندگي كمتري نسبت به بازي‌هاي ويديويي خشونت‌آميز دارد اما در عوض احساسات دروني بيشتري را در كودك فعال مي سازد كودك مي‌تواند در طبيعت از تمام حواس پنجگانه اش بهره مند شود يعني ببينند بشنود ببويد لمس كنند و حتي بچشد هر قدر كودك بزرگتر و ارتباط او با طبيعت كمتر شود حواس پنجگانه اش ضعيف تر مي شود.
 ايجاد تحرك در كودك 
بيشترين روشهاي تعامل با طبيعت شامل تحرك و ورزش است تا نشستم روي نيمكت بچه ها لازم نيست حتما به دريا و كوه بروند يك دو چرخه سواري ساده يا پياده روي در پارك موجب پمپاژ خون در بدن آنها ميشود تمرينات بدني و ورزش نه فقط براي سلامت جسم و روان كودكان مفيد است بلكه موجب تمركز بيشتر آنها نيز مي شود.
 پيدايش فكر و پرسش
 طبيعت منحصر به فردي از تعجب و سوال در كودك ايجاد مي كند هيچ محيط ديگري نمي‌تواند مثل طبيعت كنجكاوي كودك را تهديد كند پديده هايي كه بچه‌ها در تعامل با طبيعت با آن مواجه مي شوند موجب ايجاد سوالاتي در مورد زمين زندگي و دنيا مي‌شود.
بازي كودكان در طبيعت به سلامت آنها كمك مي كند 
 كاهش استرس و خستگي 
شلوغي هاي شهري آلودگي هوا به خصوص بازي هاي خشونت آميز كامپيوتري موجب ناديده گرفتن حواس و انباشته شدن صورت و آلاينده هاي مضر در بدن مي شود كه همگي خستگي عصبانيت و بي حوصلگي بچه ها را به دنبال دارد در حاليكه طبيعت و هواي تميز و تازه موجب رسيدن اكسيژن كافي در سلولهاي مغزي و در نتيجه تازه شدن روحيه و نشاط و سرزندگي كودكان مي شود بچه هاي كه به طور منظم در محيط هاي سبز بازي مي كنند سلامت تر و چابك تر هستند و كمتر در معرض بيماري هاي ناشي از ضعف سيستم ايمني قرار مي‌گيرند.

منبع: irani

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تمام حقوق اين وبلاگ متعلق به naskas مي باشد
طراحي قالب : بلاگ اسکين | تبديل قالب تک بلاگ